UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
PODSTREFA ŁUKÓW
Trafione Inwestycje!
Podstrefa Łuków
w Mieście Łuków
Podstrefa Łuków
w miejscowości Łazy
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/galerie/2015-05_konferencja-podstrefa

W dniach 14 i 15 maja 2015r. odbyła się w Łukowie konferencja poświęcona inwestowaniu w Podstrefie Łuków i promocji Lubelszczyzny. Jej uczestnicy – w przeważającej mierze przedsiębiorcy, w tym ukraińscy, mieli okazję zapoznania się zarówno z samą Podstrefą Łuków, jak również z zasadami inwestowania w niej oraz z możliwościami wsparcia dla  przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej.

Po wystąpieniu gospodarzy konferencji – Burmistrza Miasta Łuków – Dariusza Szustka i Wójta Gminy Łuków – Mariusza Osiaka, założenia projektu pn. „Promocja Podstrefy Łuków Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”, w ramach którego była realizowana konferencja, przedstawiła jego koordynator – Anna Kicińska. Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu Maciej Ślęzak zaprezentował temat istotny dla każdego, kto jest zainteresowany inwestowaniem w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN -  temat procedur wydawania zezwoleń i lokowania inwestycji w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Ważnym głosem w dyskusji było wystąpienie Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana. Omówił on temat potencjału gospodarczego Lubelszczyzny szczególną uwagę zwracając na konieczność promocji jej walorów, w tym terenów inwestycyjnych. Z tematyką perspektyw wsparcia dla przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 zapoznali uczestników konferencji przedstawiciele Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na konferencji obecna była także Prezes Agencji Przemysłu S.A. Aleksandra Magaczewska, która zaprezentowała kwestię działań podejmowanych przez Państwo na rzecz rozwoju inwestycyjnego w Polsce. Zagadnieniem wiodącym konferencji była jednak Podstrefa Łuków TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Poza wysłuchaniem prezentacji o Podstrefie przygotowanych przez Krzysztofa Fornala z Urzędu Miasta Łuków i Edytę Katarzynę Kuć z Urzędu Gminy Łuków, goście mieli możliwość zobaczenia Podstrefy w terenie. Jest to jedna Podstrefa, ale zlokalizowana w dwóch miejscach – na terenie miasta, przy ulicy Strzelniczej i na terenie gminy – w miejscowości Łazy. Teren w Podstrefie w Łazach jest już częściowo sprzedany, działają w niej dwie firmy – Sierociuk-Kazana-Sierociuk Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe STOK-ROL Sp. j. – producent konstrukcji stalowych i Łuksja Sp. z o.o. – producent odzieży damskiej. O swoich doświadczeniach w inwestowaniu na terenie Podstrefy opowiedzieli Zofia Żuk – prezes firmy Łuksja i Arkadiusz Sierociuk – współwłaściciel firmy STOK-ROL, po czym oprowadzili gości po zakładach pracy. Na konferencji wystąpienie miał również Włoch prowadzący działalność w Polsce – przedstawiciel firmy POLDAN L. Monicelli R. Smania Sp. j. Rino Smania oraz współwłaściciel firmy POL-OWOC Sp. z o.o. działającej w Podstrefie Kraśnik TSSE EURO-PARK WISŁOSAN – Wiesław Pyśniak. Pierwszy z prelegentów zaprezentował temat: międzynarodowe doświadczenia w prowadzeniu działalności w Polsce, drugi zaś przedstawił własne doświadczenia dotyczące inwestowania na terenie TSSE EURO-PARK WISŁOSAN zachęcając jednocześnie przedsiębiorców do podobnych inwestycji.

Wśród gości przybyłych na konferencję była liczna reprezentacja przedsiębiorców zarówno polskich, jak i ukraińskich. Ukraińscy goście przyjechali z Merem Miasta Baraniwka – Anatolijem Duszko. Poza przedsiębiorcami wzięli udział w konferencji m.in. Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Stanisław Gogacz, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego – Krzysztof Głuchowski, radni Miasta Łuków i Gminy Łuków.

Konferencja jest końcowym elementem projektu pn. „Promocja Podstrefy Łuków Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” realizowanego w partnerstwie przez Miasto Łuków i Gminę Łuków.

Źródło i Foto: www.lukow.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

logotypy projekt pl

Partnerzy

MIASTO ŁUKÓW

01-Łuków-herb v9

GMINA ŁUKÓW

Herb Gminy Łuków

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach oraz innych ciekawostkach zapisz się do naszego newslettera.
 
koperta 

URZĄD MIASTA ŁUKÓW
ul. Piłsudskiego 17
21-400 Łuków

 
koperta 

URZĄD GMINY ŁUKÓW
ul. Świderska 12
21-400 Łuków

Scroll to top