NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand
UNTERZONE ŁUKÓW
Erfolgreiche Investitionen!
Unterzone Łuków
in der Stadt Łuków
Unterzone Łuków
in Łazy

Rozmowa z Tomaszem Miśko – Dyrektorem Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Tarnobrzegu

Pyt. Polska Strefa Inwestycji w Łukowie? – co to oznacza dla lokalnego przedsiębiorcy w mieście i gminie Łuków oraz powiecie łukowskim?

Odp. Od 2018 roku zmieniły się znacząco przepisy związane z otrzymaniem przez przedsiębiorcę ulg podatkowych i funkcjonująca do tej pory specjalna strefa ekonomiczna została zastąpiona Polską Strefą Inwestycji.

W ramach tego programu można uzyskać ulgę podatkową w każdej lokalizacji prowadzenia działalności produkcyjnej, czy przetwórczej, a nie jak dotychczas tylko w specjalnie wydzielonym obszarze kraju. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu jest instytucją właściwą dla tych firm, które chcą skorzystać ze zwolnień podatkowych.

Pyt. W praktyce jak można uzyskać takie zwolnienie podatkowe?

Odp. Każdy z przedsiębiorców (mikro, mały, średni i duży), który planuje nową inwestycję – dotyczy to utworzenia nowej firmy, zwiększenia produkcji w już istniejącej firmie, czy też wprowadzenia istotnych zmian w produkcji dotychczasowej może ubiegać się o decyzję uprawniającą do zwolnień podatkowych. Warunek: składa do nas wniosek o wydanie decyzji o wsparciu (https://tsse.arp.pl/przewodnik-inwestora/jak-inwestowac ), jest firmą produkcyjną lub przetwórczą, nie rozpoczął jeszcze realizacji swojej inwestycji i spełnia kryterium wielkości zainwestowanych środków.

Pyt. Czy są jakieś szczególne wymagania dla firm z naszego regionu?

Odp. Firmy działające w mieście i gminie Łuków oraz powiecie łukowskim otrzymują najwyższe wartości zwolnień w podatku dochodowym w kraju. Odpowiednio od przedsiębiorcy mikro do dużej firmy: od 70 % do 50 % wielkości zainwestowanych środków. To znacząca pomoc publiczna.

Pyt. Faktycznie to bardzo atrakcyjne warunki dla przedsiębiorców, którzy planują zakup maszyn czy urządzeń lub rozwój swoich firm.

Odp. Tak, każdy przedsiębiorca ma prawo ubiegać się o wsparcie i pomoc w realizacji nowej inwestycji, zwłaszcza w miastach i gminach, które są dotknięte wysokim poziomem bezrobocia. Dlatego korzystając z okazji zwracam się do wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną, przetwórczą, również w zakresie wysoko wyspecjalizowanych usług oraz badań B+R: jeśli macie Państwo pomysł na nowy biznes, zamierzacie kupić nieruchomości (grunty, budynki), maszyny lub urządzenia (nowe lub używane) – warto skorzystać z ulgi podatkowej. Przez 15 lat nie będziecie Państwo płacić podatku dochodowego CIT lub PIT. Zapraszam do kontaktu z nami.

Pyt. Gdzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje?

Odp. Proszę o kontakt bezpośrednio z naszą firmą pod nr tel. 15 822 99 99; / e-mail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!; www.tsse.pl / adres: Agencja Rozwoju Przemysłu Oddział w Tarnobrzegu, ul. Zakładowa 30, 39-400 Tarnobrzeg. Polecam również nasz fanpage, gdzie umieszczamy wiele tematów z życia strefy i nowych inwestycjach naszych przedsiębiorców @tsseeuroparkwislosan.

Zapraszam do współpracy. Pomożemy uzupełnić wniosek i doradzimy najlepszą lokalizację. Warto skorzystać z ulgi, jeśli firma się rozwija i planuje wprowadzać nowe pomysły.

Project co-financed by the European Regional Development Fund under
the Regional Operational Programme for Lubelskie Voivodeship

logo-project-en

Partner

Stadt Łuków

01-Łuków-herb v9

Gemeinde Łuków

Herb Gminy Łuków

Newsletter

Wenn Sie Informationen über neue Produkte und andere Kuriositäten per abonnieren Sie unseren Newsletter.
 
koperta 

STADTAMT ŁUKÓW
Pilsudski Straße 17
21-400 Łuków
Polen

 
koperta 

GEMEINDEAMT ŁUKÓW
Świderska Straße 12
21-400 Lukow
Polen

Scroll to top